خلاصه و کلیات پروژه پل هوایی گلدشت

خلاصه پروژه

به ‌منظورافزایش پویایی و زیبایی منظره شهری پروژه ی نورپردازی پل هوایی گلدشت را طراحی و اجرا نمود.  از نظر روانی پروژه‌های نورپردازی پل هوایی گلدشت، علاوه بر زیباسازی و بهبود منظر شبانه ی شهر، باعث ایجاد انگیزه برای عبورعابران پیاده از این معابر می شود. 

امروزه تبلیغات محیطی یکی از اصلی‌ترین روش‌های تبلیغات می‌باشد. تبلیغات متعددی در سطح شهرها بر روی پل‌های هوایی نصب گردیده است. با نورپردازی پل‌های هوایی، جذابیت تبلیغات و درنتیجه اثرگذاری آن بیشتر می‌گردد. ازاین‌رو درآمد بیشتری در باب تبلیغات محیطی برای شهرداری‌ها حاصل می‌شود.

شرح پروژه

جهت اجرای پروژه نورپردازی پل‌های هوایی، با توجه به مشخصات پل، طرح‌های مختلفی را می‌توان خلق و پیاده‌سازی نمود. بدین منظور ابتدا باید طول پل هوایی و ارتفاع آن مشخص گردد. در مرحله بعد سازه فلزی به کمک بالابر بر روی پل قرارگرفته و جوش داده می‌شود. ریسه‌ها به‌وسیله سیم بکسل بر روی پایه‌ها نصب می‌گردد. تعداد ریسه‌های مورداستفاده در پروژه‌های نورپردازی پل هوایی گلدشت به طول آن پل بستگی دارد. در پروژه نورپردازی پل هوایی شهرداری گلدشت، از 30 عدد ریسه با جعبه‌فرمان سرخود استفاده‌شده است که 20 عدد آن 6 متری و 10 عدد آن 10 متری می‌باشد. بااتصال همه ریسه‌ها به برق شهر، به‌صورت هماهنگ شروع به کار خواهند کرد.

اهداف پروژه

پروژه موردنظر جهت زیباسازی فضای شهری، افزایش پویایی و نیز جذابیت پل هوایی و تبلیغات شهری بکار می‌رود. با استفاده از آن می‌توان نمای روز و شب فوق‌العاده‌ای در مسیر رفت‌وآمد ایجاد کرد. نورپردازی پل‌های عابر پیاده که طراحی و خلق آن با اصول و معیارهای منظره شهری مناسب است. به لحاظ روانی بر ایجاد انگیزه برای عبور عابران تأثیرگذار خواهد بود.

اجزاء و محتوای تشکیل دهنده

  • ستون‌ها 10*10=6 متری و 9 متری
  • ریسه بلوطی فول کالر جعبه سرخود 10 متری 20 شعله 10 عدد
  • ریسه بلوطی فول کالر جعبه سرخود 6 متری 20 شعله 20 عدد
  • ریموت کنترل 2 عدد
  • سیم بکسل
  • کرپی

سازمان های اجرایی

جهت نورپردازی پل‌های هوایی و اجرای آن، ابتدا می‌بایست سازه‌های فلزی آماده و رنگ‌آمیزی گردد، سپس با استفاده از بالابر و نیروهای متخصص جوشکار، سازه‌های فلزی بر روی پل هوایی نصب می‌شود. در مرحله بعد، نیروهای اجرایی شرکت، ریسه‌ها را به‌وسیله سیم بکسل و کرپی به پایه‌های نصب‌شده متصل می‌نمایند. درنهایت همه ریسه‌ها به برق شهر وصل می‌گردند.

برنامه زمانی

پروژه فوق با توجه به طول پل و تعداد ریسه‌ها بین 1 الی 3 روز قابل‌اجرا است.