نورپردازی پل هوایی باغستان

به‌منظور ارتقای زیبایی منظر شهری، افزایش پویایی و بهبود وضعیت نمای شهر، پروژه‌های نورپردازی پل هوایی باغستان ، توسط شرکت عرفان صنعت اصفهان، طراحی و اجرا گردیده است. طراحی مناسب این فضا، علاوه بر زیباسازی و بهبود منظر شبانه شهر، ازنظر روانی نیز باعث ایجاد انگیزه برای عبور عابران پیاده خواهد گردید.

امروزه تبلیغات محیطی یکی از اصلی‌ترین روش‌های تبلیغات می‌باشد. تبلیغات متعددی در سطح شهرها بر روی پل‌های هوایی نصب گردیده است. با نورپردازی پل‌های هوایی، جذابیت تبلیغات و درنتیجه اثرگذاری آن بیشتر می‌گردد. ازاین‌رو درآمد بیشتری در باب تبلیغات محیطی برای شهرداری‌ها حاصل می‌شود.

جهت اجرای پروژه نورپردازی پل‌های هوایی، با توجه به مشخصات پل، طرح‌های مختلفی را می‌توان خلق و پیاده‌سازی نمود. بدین منظور ابتدا باید طول پل هوایی و ارتفاع آن مشخص گردد. در مرحله بعد سازه فلزی به کمک بالابر بر روی پل قرارگرفته و جوش داده می‌شود. ریسه‌ها به‌وسیله سیم بکسل بر روی پایه‌ها نصب می‌گردد. تعداد ریسه‌های مورداستفاده در پروژه‌های نورپردازی پل هوایی باغستان به طول آن پل بستگی دارد. در پروژه نورپردازی پل هوایی شهرداری باغستان، از 32 ریسه که با 2 باکس مرکزی 16 خروجی به یکدیگر شبکه شده‌اند، استفاده گردیده است.

پروژه موردنظر جهت زیباسازی فضای شهری، افزایش پویایی و نیز جذابیت پل هوایی و تبلیغات شهری بکار می‌رود. با استفاده از آن می‌توان نمای روز و شب فوق‌العاده‌ای در مسیر رفت‌وآمد ایجاد کرد. نورپردازی پل‌های عابر پیاده که طراحی و خلق آن با اصول و معیارهای منظره شهری مناسب است. به لحاظ روانی بر ایجاد انگیزه برای عبور عابران تأثیرگذار خواهد بود.

ستون‌ 10*10=6 متری (2 عدد) و 9 متری (2 عدد)

ریسه بلوطی فول کالر 6 متری 20 عدد

ریسه بلوطی فول کالر 10 متری 12 عدد

باکس مرکزی 16 خروجی شعله 2 عدد

ریموت کنترل 2 عدد

سیم بکسل 300 متر

کرپی

جهت نورپردازی پل‌های هوایی و اجرای آن، ابتدا می‌بایست سازه‌های فلزی آماده و رنگ‌آمیزی گردد، سپس با استفاده از بالابر و نیروهای متخصص جوشکار، سازه‌های فلزی بر روی پل هوایی نصب می‌شود. در مرحله بعد، نیروهای اجرایی شرکت، ریسه‌ها را به‌وسیله سیم بکسل و کرپی به پایه‌های نصب‌شده متصل می‌نمایند. کابل‌های ریسه‌ها به درون باکس مرکزی به ترتیب وصل و باکس‌ها با یکدیگر شبکه می‌شوند.

پروژه فوق با توجه به طول پل و تعداد ریسه‌ها بین 1 الی 3 روز قابل‌اجرا است.

این پروژه را به اشتراک بگذارید:

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram

کانالهای ما در شبکه های اجتماعی: